Technologia

ASFOR Poznański sp.j. specjalizuje się głównie w wytwarzaniu form do produkcji spodów obuwniczych. Podstawowym materiałem wykorzystywanym do wytwarzania form jest aluminium. Na życzenie klienta formy mogą być wykonywane również z materiałów bardziej wytrzymałych, takich jak np. duraluminium. Stosowane są głównie metody obróbki skrawaniem, metoda odlewnicza i obróbka elektroerozyjna. Głównymi operacjami przeprowadzanymi podczas produkcji są: cięcie, frezowanie, wiercenie, toczenie, grawerowanie i polerowanie. Wykonywanie poszczególnych części składowych form tj. matryc, stempli, wkładów, wypychaczy odbywa się międzyoperacyjnie na halach: maszyn CNC, wzorcowni, modelarni i odlewni, hali tokarek i elektrodrążarek oraz ślusarni.

 • BIURO KONSTRUKCYJNE

  Pracownia projektowo - konstrukcyjna jest miejscem, gdzie rozpoczyna się proces technologii wytwarzania form obuwniczych. Znajdują się tutaj stanowiska projektowo – konstrukcyjne wyposażone w programy CAD / CAM. Wieloletnie doświadczenie, zdobyte dzięki współpracy z międzynarodowym przemysłem obuwniczym, pozwala na tworzenie konstrukcji nowych form, spełniających światowe standardy. Parametryczne projektowanie przy użyciu zintegrowanego oprogramowania CAD / CAM, ramienia pomiarowego z bezdotykową głowicą laserową oraz współrzędnościową maszyną pomiarową, umożliwia wykorzystanie technik modelowania bryłowego, powierzchniowego oraz na bazie siatki trójkątów. Przygotowanie dokumentacji odbywa się zatem w zdecydowanie krótszym czasie.

  Ramię pomiarowe jest w pełni funkcjonalnym systemem, wykorzystywanym we współrzędnościowej technice pomiarowej do kontroli i tworzenia odwrotnych odwzorowań. Jego mobilność umożliwia przeprowadzenie kontroli nawet trudno dostępnych elementów w różnych warunkach. Ponadto wysoka dokładność pomiarów oraz możliwość zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami oprogramowania daje gwarancję jakości.

  W biurze konstrukcyjnym wykonuje się projekty makiet, modeli oraz form.

 • PARK MASZYNOWY

  Firma ASFOR posiada narzędziownię wyposażoną w nowoczesne centra obróbcze CNC. Innowacyjne centra obróbcze wyposażone są w jedne z najszybszych i najlepszych dostępnych na rynku wysokoobrotowych elektrowrzecion. Funkcjonalność tego elementu umożliwia redukcję błędów i zmniejsza czas produkcji. Pionowe, pięcioosiowe centra obróbcze do produkcji modeli, dzięki zastosowaniu prostych rozwiązań mechanicznych, zapewniają całkowitą niezawodność naszych produktów. Efektem wykorzystania tego typu technologii wytwarzania form, jest niezwykła precyzyjność, a jednocześnie znacznie krótszy termin realizacji przyjmowanych zamówień.

  W hali maszyn CNC znajduje się 8 center obróbczych. Maszyny te są w pełni zautomatyzowane,
  a produkcja form przy ich zastosowaniu polega na ścisłej współpracy z biurem konstrukcyjnym. Dwa centra obróbcze wykorzystywane są do produkcji makiet i modeli z tworzywa modelarskiego. Na pozostałych maszynach wykonywane są aluminiowe części składowe form.

 • ODLEWNIA I MODELARNIA

  Dysponujemy jedną z nielicznych odlewni form obuwniczych w Polsce. Wyposażona jest ona w piece tyglowe oraz elektryczne piece komorowe do suszenia gipsowych modeli.  Stosowane w technologii odlewania surowce i materiały z odpowiednimi atestami, reprezentują najwyższy dostępny standard, umożliwiając wytworzenie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów. Podstawowymi materiałami używanymi na odlewni są gąski aluminiowe oraz specjalistyczne gipsy ceramiczne. Procesy wykorzystywane w naszej odlewni są na bieżąco modernizowane i udoskonalane. Wieloletnie doświadczenie załogi pozwala na utrzymanie wysokiej jakości produktu.  

 • OBRÓBKA WYKAŃCZAJĄCA I KONTROLA JAKOŚCI

  Obróbka wykańczająca wykonywana jest w hali ślusarni, gdzie wykwalifikowana załoga, przy użyciu nowoczesnych narzędzi i oprzyrządowania, finalizuje produkt. Formy są tutaj polerowane, składane oraz skręcane. Kolejno produkt przechodzi przez dział kontroli jakości, gdzie jest sprawdzana poprawność ze złożonym zamówieniem oraz wykonywane są próbne testy formy na wtryskarkach. Ostatnim etapem jest pakowanie i logistyka.  Etap wykończenia produktu jest szczególnie ważny, dlatego też zatrudniamy zespół wyspecjalizowanych pracowników, którzy dzięki ściśle sprecyzowanym zadaniom zapewniają efekt, w pełni satysfakcjonujący naszych odbiorców.

Copyrights 2021 - ASFOR Poznański sp.j. Wszelkie prawa zastrzeżone